Skip to main content
 

Często
zadawane
pytania

 
 
 
1
1

Przygotowanie do zabiegu i opieka pooperacyjna.

Ogólne przygotowanie pacjenta polega na przegłodzeniu zwierzęcia przez co najmniej 12 godzin. Wodę zwierze może przyjmować do dwóch godzin przed zabiegiem. Po przyprowadzeniu pacjenta do lecznicy należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza.

Psy premedykowane są w obecności właściciela. proces ten trwa około 40 minut. Oddawane są tego samego dnia popołudniu (chyba, że lekarz postanowi inaczej). Przez dobę po zabiegu zwierze nie może przyjmować pokarmu ani wody- aby nie prowokować wymiotów.

Koty ze względu na stresogenną naturę premedykowane są w szpitalu pod kontrolą lekarza. Kocich pacjentów wydajemy następnego dnia, co zwalnia właściciela z obowiązku pooperacyjnej głodówki.

Wydawane zwierzęta dostają leki przeciwbólowe i w razie konieczności również antybiotyki. Jeżeli lekarz nie postanowi inaczej, a stan pacjenta po operacji nie będzie wymagał kontroli w lecznicy – na kolejną wizytę zapraszamy po 10-14 dniach na zdjęcie szwów.
O ewentualnych dodatkowych zaleceniach (badanie krwi, RTG, USG, badanie kardiologiczne) zostaniecie Państwo poinformowani podczas rozmowy z lekarzem, w trakcie ustalania terminu zabiegu.